Connect with us

Hi, what are you looking for?

UFC

E përplas autobusi, humb jetën luftëtari i UFC-së

Felipe Cabocão, një luftëtar i UFC-së, u nda papritur nga jeta të hënën në mëngjes, në Rio de Janeiro, në moshën 29-vjeçare.

Sportisti u përplas nga një autobus, në Avenida das Américas, në Guaratiba, kur po kthehej nga stërvitja.

Sipas Rodrigo Babi, trajneri i Cabocão, i cituar nga Globoesporte, luftëtarit të UFC-së iu dha ndihma në vendngjarje, por nuk mundi t’u mbijetonte plagëve. Zemra e tij ndali rrugës për në spital.

Lexo edhe:

Felipe Cabocão kishte një rekord prej 11 fitoresh dhe katër humbjesh në karrierën e tij në MMA, pasi kishte marrë pjesë në gjashtë ngjarje të UFC midis 2019 dhe 2022.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...