Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

E pranoi para vdekjes, Pele kishte një vajzë jashtë martese dhe e përfshiu në testament

Disa ditë para vdekjes së tij, Pele deklaroi me shkrim se ai kishte një vajzë panjohur dhe vendosi që një pjesë e pasurisë së tij t’i kalonte asaj.

Këtë e bëri të ditur këtë të premte shtypi brazilian. Në testamentin e tij, Edson Arantes do Nascimento, Pele tregoi se Maria do Socorro de Azevedo ishte përfshirë në mesin e trashëgimtarëve së bashku me gjashtë fëmijët e tjerë të tij, dy nipërit dhe të venë e tij.

LEXO EDHE:

Pasuria e tij vlerësohet në 15 milionë dollarë, sipas gazetës “Folha de Sao Paulo”.

Tre herë kampioni i botës me Brazilin vdiq nga kanceri më 29 dhjetorin e kaluar në një spital në Sao Paulo, ku ishte shtruar prej rreth një muaji.

Shtatorin e kaluar, drejtësia kishte autorizuar një kërkesë nga Maria do Socorro de Azevedo për të kryer një test të ADN-së. Pele’ vdiq para se t’i nënshtrohej një testit të ADN-së, megjithatë i kaloi vajzës së tij që e kishte jashtë martese pasurinë që i takon.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...