Tokyo 2020

E pranojnë organizatorët: Nëse rastet rriten, mund ta “fshijmë” Olimpiadën

Lojërat Olimpike “Tokyo 2020” rrezikojnë të anulohen kur kanë mbetur pak ditë nga nisja e tyre. Kreu i komitetit organizator të eventit më të madh sportiv të vitit, Toshiro Muto, tha se nëse numri i të infektuarve do të vijojë të rritet, do të merret në konsideratë edhe moszhvillimi i “Olimpiadës”.

“Ne nuk mund të parashikojmë se çfarë do të ndodhë me numrin e rasteve. Nëse ka një kulm infektimesh, do ta diskutojmë edhe këtë opsion. Kemi rënë dakord që, bazuar në situatën e COVID-19, do të thërrasim përsëri një takim me pesëpalësh. Infeksionet mund të rriten ose zvogëlohen, kështu që ne do të mendojmë se çfarë duhet të bëjmë kur të krijohet situata,” – shpjegoi Muto. Rastet me COVID-19 në Tokio janë në rritje dhe Lojërat, të shtyra vitin e kaluar për shkak të pandemisë, do të mbahen pa spektatorë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency