Merkato

E pranon presidenti i Santosit, Kaio Jorge shumë pranë Juves

Emri i Kaio Jorge është përmendur shpesh gjatë merkatos së kësaj vere, me Milanin që fillimisht dukej pranë, por më pas erdhi parakalimi i Juventusit dhe tashmë duke iu referuar fjalëve të presidentit të Santosit ,duket se gjithçka është mbyllur për kalimin e brazilianit tek bardhezinjtë.

“Jemi shumë pranë marrëveshjes me Juventusin për transferimin e Kaio Jorge. Duhet të gjejmë akordin për formulën”,u shpreh presidenti i klubit brazilian Andres Rueda, i cili gjithashtu kërkoi t’u përgjigjej kritikave në lidhje me merkaton e gabuar që po bën Santosi duke thënë se në rastin e Kaio Jorge kontrata e tij ka ndikuar në këtë vendim të klubit për ta shitur, sepse marrëveshja që ai ka me klubin përfundon në muajin Janar.

19-vjeçari konsiderohet si një talent dhe pasi u rrit në sistemet zinxhir të klubit bardhezi brazilian dhe në 2018-ën kur ishte vetëm 16 vjeç debutoi me skuadrën e parë të Santosit.

Ai ka luajtur gjithsej 80 ndeshje me këtë ekip duke shënuar 17 gola, teksa në 2019 u shpall kampion bote me Braziliani për moshën nën 17 vjeç. Interes të madh për Kaio Jorge përveçse Milani, shfaqi edhe Benfica, por duket se betejën e ka fituar tashmë klubi 36 herë kampion i Italisë, Juventusi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency