Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

E pyesin për Bellingham, Ancelotti vlerëson edhe objektivin e Chelsea-t

FUTEBOL - Enzo Fernandez n.13 jogador do SL Benfica festeja golo, no jogo SL Benfica vs FC Midtjylland (4-1), da 1a Mão da 3a Pré-eliminatória na Qualificação para a Liga dos Campeões 2022/23 (Masculino). Estádio da Luz, em Lisboa. Terça-feira, 2 de Agosto de 2022. (RUI RAIMUNDO/ASF)

Carlo Ancelotti, trajner i Realit të Madridit, është pyetur këtë të premte, në një konferencë për shtypin, në lidhje me interesimin e klubit “Merengues” për anglezin Bellingham, pjesë së Borussias së Dortmundit. Trajneri italian i është shmangur pyetjes, duke folur për mesfushorët e tjerë, si p.sh. lojtari i Benfikës, Enzo Fernández.

“Bellingham tregoi në Kupën e Botës se ai është një mesfushor i madh, ashtu si të tjerët. Ka shumë mesfushorë të rinj të mirë që po shfaqen: Enzo, Pedri dhe Gavi. Bellingham është një prej tyre, por unë do të flas për mesfushorët e mi, të cilët janë shumë të mirë. Tchouaméni, Camavinga, Valverde… Këtu kemi shumë të rinj”, ka deklaruar Ancelotti.

Pyetjes nëse do të ketë largime në janar nga Reali, italiani iu përgjigj:

“Nëse dikush më kërkon këshilla, do t’i jap, por ende askush nuk ka hyrë në zyrën time. Të gjithë janë të fokusuar, kemi ende shumë ndeshje përpara dhe e gjithë skuadra do të angazhohet. Askush nuk ankohet se nuk ka luajtur shumë, të gjithë janë të fokusuar”.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...