Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

E rëndë për Holandën, pesë lojtarë infektohen me virus dhe largohen nga grumbullimi

Pesë lojtarë të kombëtares së Holandës kanë lënë grumbullimin dhe janë kthyer në shtëpi vetëm një ditë para ndeshjes së parë eliminatore të EURO 2024 kundër Francës.

Cody Gakpo, Matthijs de Ligt, Sven Botman, Joey Veerman dhe Bart Verbruggen janë infektuar me një virus që nuk dihet se çfarë është saktësisht, por është e qartë se nuk bëhet fjalë për Covid.

Trajneri i “tulipanëve”, Ronald Koeman ka thirrur menjëherë tre zëvendësues: Ryan Gravenberch (Bayern Munich), Kjell Scherpen (Vitesse) dhe Stefan de Vrij (Internazionale).

Lexo edhe: 

Gravenberch dhe Scherpen ishin në një kamp stërvitor në Spanjë me grupin e të rinjve të Holandës, De Vrij do të jetë lojtari i 23-të në përzgjedhje. Pas ndeshjes kundër Francës do të rishikohet përsëri lista.

Në fillim të kësaj jave, Frenkie de Jong dhe Steven Bergwijn u larguan për shkak të lëndimeve. Veerman u thirr më pas si zëvendësues së bashku me Donyell Malen.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...