Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

E rrallë/ Ekipi i Zenelit barazoi me PSG-në, drejtuesit shkarkojnë trajnerin

Ekipi yt mund të barazojë 0-0 përballë PSG-së, por pika e marrë ndaj kampionëve në fuqi nuk mund të mjaftojë dhe e sheh veten i shkarkuar nga posti i trajnerit.

Kështu ka ndodhur me Oscar Garcia, 49-vjeçarin spanjoll, të cilin drejtuesit e Reims e kanë shkarkuar për mungesë të rezultateve pozitive.

Skuadra ku luan edhe Arbër Zeneli (1 asist në 306 minuta në Ligue 1) renditet në vendin e 15-të në Ligue 1, me vetëm 8 pikë të grumbulluara në 10 javë.

Rezultatet janë nën objektivat e pritura, e kemi marrë këtë vendim në interesin e klubit”, lexohet në komunikatën zyrtare të Reims.

Garcia qëndronte në postin e trajnerit të ekipit francez prej qershorit të vitit të kaluar, ndërkohë që kishte kontratë deri në verën e vitit 2024.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....