Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

E rrallë/ “Filloi shkolla”, tërhiqet në moshën 22-vjeçarë për t’iu përkushtuar studimeve!

Shumica e futbollistëve tërhiqen rreth moshës 35-vjeçare, portierët edhe disa vite më vonë, ndërsa Jan Kubala ka vendosur të varë këpucët në gozhdë në moshën 22-vjeçare.

Anësori i majtë, i cili luante edhe si mesfushor qendre, e ka mbyllur me futbollin aktiv për t’iu përkushtuar… studimeve.

Kubala ka ndërprerë kontratën me Banik Ostrava, klub ku u transferua në muajin korrik nga italianët Udineses.

Lojtari që veshi fanellat e Kombëtareve U17 dhe U18 të Çekisë, provoi një aventurë me ekipin U19 të Udineses, duke realizuar 4 gola në 80 ndeshje.

Kubala ka zgjedhur t’i përkushtohet me kohë të plotë studimeve universitare, duke hequr dorë nga futbolli, pasioni i tij i madh.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...