Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

E rrallë në Rumani, arbitri ndëshkon me karton të kuq shoferin e autobusit!

Një episod i rrallë është regjistruar në javën e parë në Rumani. Sfida Petrolul-Voluntari përfundoi 0-1 për ekipin e mbrojtësit Naser Alijit, i cili e ndoqi sfidën nga stoli.

Vendasve, pjesë e të cilëve ishte Armando Vajushi deri në janar, iu anulua një gol në pjesën e parë, ndërkohë që Voluntari realizoi golin e fitores në minutat shtesë të takimit me një penallti.

Penalltia e akorduar për Voluntarin shkaktoi zemërim te vendasit. Më i acaruari ishte shoferi i autobusit të Petrolulit, të cilin arbitri kryesor e ndëshkoi me karton të kuq duke menduar se ishte pjesëtar i stafit teknik!

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...