Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“E shihni çfarë bëri Interi në derbi? Janë shumë të fortë”, Guardiola: Rikthehen në finale

Pep Guardiola dhe Manchester City përgatiten të nisin një tjetër sezon në Champions League, këtë herë me statusin e kampionëve në fuqi. Tekniku spanjoll foli në prag të përballjes shtëpiake në Crvena Zvezda dhe më shumë se me kundërshtarin, e vendosi thekson te Interi, skuadrën që mposhti në finale. Guardiola u shpreh se zikaltërit mund të rikthehen sërish në finale pasi janë një skuadër shumë e fortë.

Lexoni edhe:

“E shihni çfarë bëri skuadra që ne mposhtën në finalen e Champions League? Fituan derbin me rezultatin 5-1. Unë e dija fare mirë se po përballeshim me një skuadër shumë të fortë. Ata na e vështirësuan shumë në finale, ishte një sfidë shumë kompetitive dhe sa mirë që fati në atë ndeshje ishte në anën tonë. Ndjesia ime është që Inter mund të rikthehet sërish në finale”, u shpreh Guardiola.

Lajme të tjera

Futboll

Ndeshja Waalwijk-Ajax u ndërpre përfundimisht, pas dëmtimit të rëndë që pësoi portieri Eitenne Vaessen. Portieri i vendasve ra pa ndjenja në minutën e 85’...

La Liga

Myrto Uzuni nuk e nisi si titullar ndeshjen e Granadës në transfertë ndaj Almerias si pasojë e një problem fizik nga sfida e kaluar....

Premier League

Organi i gjyqtarëve PGMOL (Professional Game Match Officials Limite) ka pranuar se vendimi për të anuluar golin e Luis Diaz në humbjen 2-1 të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...