La Liga

E shkarkuan nga Chelsea, Tuchel është në “Pole Position” për t’u emëruar në klubin e La Liga-s

Thomas Tuchel u shkarkua në fillimin e sezonit pas disa rezultateve negative te Chelsea. Megjithatë, pushimet pritet të mos jenë të gjata për teknikun gjerman pasi së fundmi emri i tij është lakuar në La Liga-n spanjolle, aty ku Atletico Madrid po has shumë vështirësi nën drejtimin e Diego Simeones.

Trajnerit argjentinas duket se i ka dalë situata nga kontrolli me skuadrën që ka humbur shumë terren në lidhje me kryesuesit e La Liga-s, Barcelona dhe Real Madrid. Nga ana tjetër, periudha e pauzës së kampionateve për shkak të Botërorit duket si koha perfekte për të zëvendësuar Simeonen dhe për spanjollen “Fichajes” Tuchel është i duhuri për të rikthyer Los Rojiblancos në “shinat e duhura”.

Megjithatë, te Atletico nuk mungojnë opsionet në rast se nuk arrihet në një akord me Tuchel pasi në listë është edhe emri i Mauricio Pochetinos, me argjentinasi që është i “papunë” prej lamtumirës së tij nga PSG.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency