Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

E shpëtoi nga rënia, Crystal Palace gati rinovimin me Hodgson  

Pas sigurimit të qëndrimit në Premier League, Crystal Palace ka gati rinovimin me trajnerin Roy Hodgson, kontrata e të cilit skadon në qershor.

Hodgson mori drejtimin e Crystal Palace në një moment të vështirë, ndërsa rrezikohej rënia nga elita.

Lexo edhe: 

Nën drejtimin e 76-vjeçarit, Crystal Palace ka marrë 5 fitore në 8 ndeshje dhe kjo i ka bindur pronarët e klubit që të rinovojnë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...