Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

“E teproi me atë kërkesë”, Lotito zbulon pse u largua Tudor

Presidenti i Lazios, Claudio Lotito ka shpjeguar arsyen e largimit të befasishëm të Igor Tudor nga posti i trajnerit. Pozicion që pritet të mbulohet nga Marco Baroni, i cili e mbylli me Hellas Veronën disa ditë më parë.

Tudor na kërkoi të ndryshonim 8 futbollistë, shumë për një grup të cilin ne e konsiderojmë në lartësinë e duhur. Por më duhet ta them se ai u largua si një zotëri i vërtetë.

Lexo edhe:

Trajneri i ri? Emrin e tij do e mësoni shumë shpejt. I kemi idetë e qarta, por ende nuk kam firmosur një kontratë me pasardhësin e Tudor”, u shpreh kreu i klubit bardhekaltër.

I cili mohoi në mënyrë kategorike mundësinë e rikthimit të Maurizio Sarrit. Tudor drejtoi Lazion në 11 ndeshje, duke arritur ta kualifikonte ekipin kryeqytetas në Europa League.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...