La Liga

E thotë historia, 10 pikë diferencë në La Liga, të parikuperueshme

Barazimi në derbi mes Realit dhe Atleticos pothuajse ka nxjerrë jashtë gare dy klubet madrilene në garën për titull, të paktën sipas historisë, që tregon se asnjë skuadër në La Liga nuk ka mundur të përmbysë një disavantazh prej 10 pikësh me kryesuesit për të rrëmbyer trofeun në fund. Dy skuadrat shmangën humbjen përballë tyre, por pika e fituar ngjan e vogël me diferencën me katalanasit, që kanë hedhur një hap gjigant drejt titullit, falë dhe suksesit me Leganesin në transfertë. Rekuperimin më të madh të pikëve në një sezon të La Ligas e ka regjistruar pikërisht Barcelona, që në kampionatin 1998/1999 arriti të përmbyste 9 pikë epërsisë të Mallorcas, që në javën e 14-të kishte 28 pikë kundrejt 19 të “blaugranave”. Gjithsesi, në futboll shpresa nuk vdes kurrë, por forma e shfaqur nga Reali dhe Atletico në këtë fillim kampionati lë pak vend për përmbysje në renditje, aq më tepër që “los blancos” janë ende duke fshirë plagët e një fillimi të ngadaltë, ndërsa tifozët e Atleticos nuk kanë kaluar ende ankthin e një skuadre që këtë vit nuk ka vazhdimësi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency