Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

E transferuan në janar, sulmuesi rikthehet tek rivalët

Wout Weghorst e gjen veten sërish në vorbullën e merkatos, edhe pse në janar kaloi nga Besiktas te Manchester United. “Djajtë e kuq” e huazuan nga Burnley, që zotëronte kartonin e sulmuesit holandez dhe në fund të sezonit aktual do të vendosin nëse do ta blejnë apo jo.

Duke parë ecurinë dhe planet e Manchester United për të ardhmen, gjiganti turk i Galatasaray është i bindur që Weghorst nuk do të qëndrojë aty.

Kështu ata po përgatitin një ofertë për ta transferuar sulmuesin në Superligën turke sërish. Te Besiktas ai spikati me 8 gola në 16 ndeshje në kampionat.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...