Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

E trishtë/ Gavi dëmton gjurin dhe humbet Euro 2024, zemërohen te Barcelona

Spanja, që kishte siguruar kualifikimin në Euro 2024 si vend i parë në grupin A, fitoi 3-1 ndaj Gjeorgjisë, por humbi shërbimet e Gavit.

Në suksesin me “tris” në stadiumin “Estadio Jose Zorrilla” të Valladolidit, mesfushori i Barcelonës pësoi një dëmtim të rëndë.

19-vjeçari dëmtoi gjurin e djathtë në minutën e 21’ pas përplasjes me Luka Lochoshvilin, mbrojtësin e Cremoneses në Serie B.

Gavi vazhdoi lojën për momentin, por pesë minuta më pas u detyrua të largohej nga fusha. Si pasojë e dhimbjeve që ndjeu gjatë një momenti që po përpiqej të kontrollonte topin.

Lexo edhe:

Talenti katalanas u largua duke lotuar prej dhimbjeve, ndërkohë që testet mjekësore kanë konfirmuar këputjen e ligamentit të kryqëzuar të gjurit.

Një dëmtim i rëndë ky për një ndër lojtarët më të rëndësishëm të Barcelonës dhe Spanjës, i cili e ka mbyllur sezonin. Duke humbur pjesëmarrjen në Gjermani 2024.

Një gjë e tillë ka zemëruar drejtuesit e Barcelonës, të cilët kanë vënë nën shënjestër trajnerin De la Fuente të kombëtares për aktivizimin e panevojshëm në një takim që nuk kishte rëndësi.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...