Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

E trishtë/ Ishte tërhequr dy vite më parë, ish-kapiteni i Baselit ndërron jetë në moshën 34-vjeçare

Nicolas Schindelholz është ndarë nga jeta në moshën 34-vjeçare. Ish-qendërmbrojtësi zviceran, i cili u rrit në klubin e Baselit, ishte tërhequr nga futbolli dy vite më parë si pasojë e problemeve në mushkëri.

Schindelholz nuk ia ka dalë të fitojë ndeshjen më të rëndësishme dhe sot ka ndërruar jetë si pasojë e sëmundjes së keqe në mushkëri. “FC Basel mban zi për vdekjen e Nicolas Schindelholz.

Ish-kapiteni ynë i ekipit U21 vdiq nga kanceri në moshën 34-vjeçare. I gjithë klubi është tronditur nga ky lajm dhe i shpreh ngushëllimet më të thella familjes. U prefsh në paqe, Niko”, lexohet në komunikatën zyrtare të klubit helvet.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...