Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

E turpshme në Ligue 1, përleshje mes trajnerit të Metzit dhe drejtuesit të Lille

Frederic ANTONETTI (Entraineur Metz FCM) - Sylvain ARMAND (Coordinateur sportif Lille LOSC) during the Ligue 1 Uber Eats match between Lille and Metz at Stade Pierre Mauroy on February 18, 2022 in Lille, France. (Photo by Philippe Lecoeur/FEP/Icon Sport) - Photo by Icon sport

Kaos në përfundim të ndeshjes Lille-Metz në kuadër të javës së 25-të të Ligue 1, e përfunduar me rrjeta të papkrekura. Trajneri i skuadrës mike, Frderic Antonetti, u përplas me drejtuesin e vendësve Silvain Armand, duke u ndëshkuar me karton të kuq.

Gjithçka ndodh në kohën shtesë, pak pas minutës së 90′, kur kreu i stolit të Metz nis sherrin me ish-mbrojtësin e PSG, aktualisht koordinator sportive te Lille. Fillimisht debat, më pas duart të zgjatura dhe përleshje. Të dy përfunduan në tokë, duke shkaktuar konfuzion.

Për Antonettin, një personazh me një karakter të dukshëm ekspresiv, është madje kartoni i tretë i kuq i sezonit. Një sjellje që ndoshta do t’i kushtojë një skualifikim të rëndë.

https://youtu.be/5I69aPB4Ff4

 

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...