Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

E veçanta e Koresë së Jugut, porta dhe mbrojtja i besohen “fisit” Kim

Koreja e Jugut është një nga Kombëtaret më të forta aziatike, teksa në Katar 2022 do të regjistrojë pjesëmarrjen e 11-të në një Kupë Bote dhe të dhjetën radhazi.

Trajneri Paulo Bento rikuperoi kapitenin Son, teksa në formacionin e përzgjedhur nga trajneri portugez bien në sy pesë lojtarët me emrin Kim!

Porta dhe katër mbrojtësit quhen Kim, një emër shumë i përdoruar në Korenë e Jugut, që sfidon Uruguain në takimin e parë në grupin E.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...