Abissnet Superiore

Duro: E vështirë ta motivosh skuadrën, po aktivizojmë lojtarët me më pak minuta

Trajneri i Laçit, Shpëtim Duro, e pranoi në “Gol pas Goli” se është e vështirë ta motivosh skuadrën kur nuk ka më objektiva pë të arritur.

“Kemi dy-tri javë që bëjmë formacion me 50 për qind të skuadrës, kemi lojtarë që po prezantohen mirë, Spahiu është lojtar më cilësi të mira, edhe Qato. Kemi bërë rotacion për të parë futbollistët që nuk kanë pasur shumë mundësi.”

Ndihma për Guindon: “Patjetër që kam dëshirë të ftojë Guindo “Këpucën e Artë, edhe futbollistët e duan, por nuk e kemi objektiv kryesor. Guindo është universal sa i përket lojës, i ka shënuar golat për meritë të tij.”

Fundi i ndeshjes: “Skuadra ka reaguar mirë edhe me Kastriotin dhe me Skënderbeun. Sot mund ta thellonin rezultatin. Ndërrimet e shumta i prishën ekuilibrat, por kam mendimin që është shumë e vështirë t’i motivosh në momentet kur e ke arritur objektivin. Teuta ishte e motivuar, ka shpresa edhe në ndeshjen e fundit.”

 

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency