Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

E vëzhgon që nga vera, Bayern gati për bisedimet me agjentin e Kane

Bayern Munich po sheh gjithmonë e më shumë drejtë verës, aty ku pritet që bavarezët të ndërhyjnë në merkato për të përforcuar skuadrën me një sulmues i cili premton gola dhe që mund të mbajë peshën e këtij reparti.

Që pas largimit të Lewandowskit në drejtim të Barcelona-s, bavarezët kanë insistuar në gjetjen e një sulmuesi tipik dhe nga vera e kaluar përflitet gjithmonë e më shumë për një transferim të Harry Kane.

Anglezi ka pasur një karrierë shumë të pasur, sa i përket numrave personal, por ka hasur vështirësi për të prekur dhe fituar trofe dhe tani 29-vjeçari kërkon një ambient tjetër, aty ku mund të gjejë atë çfarë i ka munguar në karrierë, trofetë.

Në Londër, te Tottenham ai është një idhull i padiskutueshëm dhe jo vetëm, pasi ai ka një status lideri edhe te përfaqësuesja angleze, ndërsa “Spurs” presin merkaton për të kuptuar çfarë do të ndodhë, kjo për faktin se Kane do të futet në vitin e fundit të kontratës.

Së fundmi, mediet gjermane kanë konfirmuar se drejtuesit kanë nisur nga puna për të filluar së shpejti bisedimet me agjentin e lojtarit fillimisht e më pas me drejtuesit londinezë.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...