Futboll

E zbulon trajneri i njohur: Provuam të marrim Lionel Messin në verë

Transferimi i Lionel Messit te Paris Saint Germain ishte më i bujshmi i kësaj vere, jo vetëm për faktin se bëhet fjalë për një nga futbollistët më të mirë në planet, por për më tepër, se u largua me parametra zero nga Barcelona.

Menjëherë pas lajmit që Messi nuk do të rinovojë me katalanët, shumë klube u vunë në lëvizje dhe një ndër ta ishte edhe Atletico e Madridit, që për tre orë provoi gjithçka të marrë “pleshtin” në kryeqytet.

Prapaskenat i zbulon trajneri i Los Colchoneros, Diego Simeone, që tregon se nuk e ka telefonuar vetë asnjëherë Messin, por ka vënë në lëvizje mikun e tij të ngushtë, Luis Suarez, i cili po luan sezonin e dytë me fanellën e Atleticos së Madridit.

“Nuk e kam telefonuar personalisht, por i thashë Suarezit që të flasë me të rreth mundësisë për t’u bashkuar me ne te Atletico. Gjithë bisedat zgjatën përkuar periudhat, ndërsa këtu ai ka qenë te Barça e unë te Atletico. Nuk kemi pasur asnjë kontakt direkt për ta marrë te Atletico, por ka qenë si një avion që fluturon dhe ti e shikon nga poshtë e imagjinon të jesh në të”, deklaroi Simeone.

E nëse me Messin nuk ia doli dot, Atletico e Madridit mund të ngushëllohet me rikthimin në kryeqytet të francezit Antoinne Griezmann, të cilin e mori në huazim pikërisht nga Barcelona, pasi katalanët kishin nevojë të ulnin nivelin e pagave të futbollistëve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency