Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

E zbulon vetë trajneri, Gundogan e ka marrë vendimin për sezonin e ardhshëm

Në radhët e Galatasarayt kishin nisur të ëndërronin për prezencën në skuadër të Ilkay Gundogan sezonin e ardhshëm. Megjithatë, për të ulur euforinë e tifozëve dhe ambientit mendon trajneri i kampionëve të Turqisë, Okan Buruk.

Ky i fundit theksoi se mesfushori do të qëndrojë të paktën edhe për një tjetër sezon në Spanjë te Barcelona.

Lexo edhe:

“Gundogan do të qëndrojë te Barcelona. Të gjithë trajnerët do të donin që të kishin në skuadër një lojtar si ai, por unë di që Gundogan do të vazhdojë të jetë pjesë e Barcelonës edhe për një tjetër sezon.

Bëhet fjalë për një lojtar të nivelit shumë të lartë teknik, por ka gjithashtu edhe shumë personalitet dhe karakter në fushë. e sigurt që do të qëndrojë edhe për një vit te Barcelona”, u shpreh Buruk.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...