Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

E zbulon Ylli Aga në emisionin “Elitë”: Kavaja, së shpejti me stadium të ri

Besa e Kavajës së shpejti do të ketë një stadium të ri modern. Gazetari dhe komentatori i njohur i SuperSportit, Ylli Aga, zbuloi në emisionin “Elitë” se tashmë është projekti dhe do të nisin punimet për ndërtimin e stadiumit në Kavajë.

“Bëhet fjalë për një financim prej 6 milionë eurosh për ndërtimin e stadiumit të Kavajës, që do të jetë pa pistë, vetë, fushë futbolli. Punimet besoj se do të nisin së shpejti.”

Lexo edhe:

Aktualisht, stadiumi “Besa”, në Kavajë, është jashtë funksioni. Ky impiant ka degraduar deri në atë pikë sa fusha është shndërruar në kullotë për bagëtitë, ndërsa tribuna është thuajse e rrënuar.

 

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...