Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

E zyrtarizon Prade, Vicenzo Italiano dhe Fiorentina ndajnë rrugët

Italiano: Dy finalet e humbura 'djegin', kemi nxjerrë mësime

Vicenzo Italiano mbylli këtë të dielë eksperiencën e tij te Fiorentina, me trajnerin që ka vendosur të mos jetë më pjesë e e skuadrës nga Firence.

Këtë lajm e zyrtarizoi drejtoi sportiv i klubit, Daniele Prade në konferencën për mediet pas fitore 2-3 në transfertën e Atalanta-s.

Lexo edhe: 

“Kemi kaluar 10 minuta vërtet të vështira në dhomat e zhveshjes. Shpresa jonë ishte të vazhdonim bashkëpunimin me Vicenzo-n, por pas humbjes në finalen e Conference League gjithçka ndryshoi. Ne ndahemi profesionalisht, por jo në nivel njerëzor. I kemi të qarta idetë dhe jemi ambiciozë, absolutisht që duam të përmirësohemi”-deklaroi Prade.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...