Kupa e Italise

Interi në gjysmëfinale, Candreva-Barella eliminojnë Fiorentinën!

Gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Italisë do jetë mes Interit dhe Napolit. Zikaltrit ishin skuadra e 4-t që siguruan një biletë për në fazën gjysmëfinale, pasi mposhtën në San Siro në çerekfinalen e fundit të këtij kompeticioni Fiorentinën me rezultatin 2-1. Pak rotacion në formacionet titullare nga të dy trajnerët në këtë ndeshje pasi si Conte ashtu edhe Iachini e vlerësonin maksimalisht. Sfida u zhbllokua në minutën e 44-t nga Antonio Candreva pas asistit të Lautaro Martinez. Megjithatë Fiorentina barazoi shifrat me uruguaianin Martin Caceres në minutën e 60-të me qëndërmbrojtësin veteran që i shpëtoi mbulimit të Lautaros dhe mposhti me kokë Handanovic. Por festa e skuadrës vjollcë zgjati pak pasi në minutën e 67-të Barrela realizoi një gol fantastik nga jashtë zone për t’i dhënë  sërish avantazhin Interit. Me zikaltrit në këtë ndeshje debutoi edhe blerja e madhe e janarit Christian Eriksen ndërkohë që pati edhe disa minuta për Victor Moses.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency