Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Edhe Magani e ka me arbitrin: Por Flamurtari e meritoi fitoren

Edhe trajneri i Teutës, ka rezervat e tij për gjykimin, pasi pretendon një penallti të mohuar në pjesën e parë. Gjithsesi, Magani pranon se ekipi i tij e nisi shumë keq ndeshjen dhe se Flamurtari e meritoi fitoren, duke mos vjedhur asgjë.

“E nisëm ndeshjen tmerrësisht keq dhe u ndëshkuam me dy gola të kundërshtarit, por kam rezervat e mia edhe në lidhje me një 11 metërsh të mohuar në pjesën e parë. Gjithsesi, më duhet ta pranoj se Flamurtari e meritoi fitoren dhe sot nuk vodhi asgjë”, u shpreh Magani.

Trajneri i durrsakëve tha se kjo humbje nuk do të ndikojë aspak në objektivat e klubit.

“Ne nuk pretendojmë të shpallemi kampionë, por do të provojmë deri në fund që të sigurojmë pjesëmarrjen në kupat e Evropës. Nëse do të luajmë ashtu siç luajtëm sot në pjesën e dytë, mendoj se mund t’ia dalim. Mjafton që të mos na përfshijë euforia, por të qëndrojmë me këmbë në tokë”, deklaroi trajneri i Teutës.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...