Formula 1

Edhe Renault zbulon makinën e 2018-ës, RS18

“Renault” është skuadra e radhës që zbulon makinën për sezonin e ri të Formula 1. Quhet “RS18” njëvendëshja që do të pilotohet nga dyshja Nico Hulkenberg dhe Carlos Sainz. Për të parin bëhet fjalë për një rikonfirmim, ndërsa për spanjollin për një fillim të ri, pasi kaloi në fund të sezonit të 2017 nga Toro Rosso te skuadra e Enstone. Ceremonia e prezantimit, ashtu sikurse u veprua edhe nga skuadrat e tjera, u zhvillua online. Në krahasim me makinën e vitit të kaluar, vihet re ngjyra e verdhë më e fortë si dhe theksimi i kontureve të zeza. Ajo që bie në sy është sigurisht prania e sistemit Halo, teksa mungojnë krahët në formë T-je të sezonit të kaluar.

Pas zbulimit të makinës së re, fjalën e mori Drejtori Teknik, Cyril Abiteboul, që theksoi dhe objektivat kryesorë të “Renault”.
“Synimi ynë parësor është të evidentojmë progresin e bërë në të gjitha drejtimet. Gjithçka duhet të përmirësohet dhe ne duhet të vazhdojmë të rritemi. Fatmirësisht, kemi edhe dy pilotë shumë të talentuar dhe ambiciozë. Sezonin e kaluar Nico na dha pikërisht atë që kishim nëvojë, eksperiencën, dijet dhe kapacitenin e tij. Carlos, nga ana tjetër, ka sjellë diçka të re në skuadër.”

Skuadrat që kanë mbetur pa prezantuar makinat e tyre janë Ferrari, Mercedes, McLaren, Toro Rosso dhe Force India.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency