Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Edhe shqiptarët me sy e veshë nga Spanjë-Itali, formacionet e mundshme

Pas fitoreve respektive në raundin e parë, Spanja dhe Italia do të përballen këtë mbrëmje në “Veltins-Arena” të Gelsenkirchen me synimin për të fituar kalimin në fazën e 16 më të mirave. Jo vetëm kaq: me barazimin 2-2 të arritur mbrëmë në Kroaci-Shqipëri, një sukses i kujtdo ekip do t’i garantonte vendin e parë në grup.

Është një nga ndeshjet më të shumëpritura të fazës së grupeve, një ndeshje që Luciano Spalletti do të dëshirojë ta përballonte pa deformuar identitetin e një Italie që dëshiron të sfidojë “Furinë e Kuqe” me të njëjtin qëndrim të treguar të shtunën në mbrëmje në Dortmund:

Sa u përket formacioneve të mundshme, nuk priten ndryshime në asnjë kamp, pra do të jenë të njëjtat 11-she startuese si në ndeshjet me Kroacinë (Spanja) dhe Shqipërinë (Italia).

Spanjë-Itali, formacionet e mundshme:

Spanja (4-3-3) – Unai Simon, Carvajal, Le Normand, Nacho, Cucurella; Pedri, Rodri, Fabian Ruiz; Yamal, Morata, Nico Ëilliams.

Në dispozicion: Raya, Remiro, Vivian, Merino, Joselu, Olmo, Ferran Torres, Grimaldo, Laporte, Alex Baena, Zubimendi, Oyarzabal, Jesus Navas, Fermin Lopez, Perez.

Trajner: Luis de la Fuente.

Lexo edhe: 

Itali (4-2-3-1):  Donnarumma; Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Dimarco; Jorginho, Barella; Chiesa, Frattesi, Pellegrini; Scamacca.

Në dispozicion: Vicario, Meret, Gatti, Buongiorno, Mancini, Darmian, Bellanova, Cambiaso, Cristante, Fagioli, Folorunsho, El Shaaraëy, Zaccagni, Retegui.

Trajner: Luciano Spalletti.

Gjyqtar: Slavko Vinçiq.

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...