Ligue 1

Edhe Tuchel është i sigurt për të ardhmen e Cavanit

Thomas Tuchel shuan ëndrrat e tifozëve napolitanë dhe atyre madrilenë. Tekniku i klubit francez të PSG prononcohet mbi spekulimet e fundit mediatike, duke zbuluar një bisedë të zhvilluar së fundmi mes tij dhe uruguaianit 31-vjeçar, Edinson Cavani.

“Vetëm pak ditë më parë kam biseduar me Cavanin dhe nuk më shprehu asgjë nga ato që janë përfolur në media. Madje shprehu entuziazmin e tij për ediconin e ri dhe se mezi pret t’i rikthehet grupit për të arritur bashkë me ne, me këtë skuadër, objektivat sezonale”.

Në të vërtetë, gjatë ditëve të fundit ka qenë vetë presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, që u ka ngrirë buzëqëshjen tifozëve të tij me argumentin se sado dëshira është shumë e madhe, Napoli nuk e ka realisht mundësinë ekonomike për të angazhuar “El Matador”. Gjithsesi, merkato ka vërtetuar se çdo gjë është e mundshme, ndaj kjo ka lënë hapësira që tifozët e kaltër apo edhe ata të Realit të vijonin ta lidhnin emrin e tij me fanellën e klubeve respektive. Sidoqoftë, duket se vetë sulmuesi as nuk e ka çuar nëpër mend largimin nga Parisi, ndërkohë që trajneri i ri i klubit kryeqytetas synon të mbështetet fort te shërbimet e tij këtë sezon. “Cavani mbetet një lojtar kyç për ne”, është mesazhi i qartë i 44-vjeçarit gjerman.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency