Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Edvin Kuc: Mund të vdesësh për këtë klub, veç të luash futboll

Një nga lojtarët që spikatën më shumë në radhët ishte Edvin Kuc, rregullatori i mesfushës, njeriu që ka sakrifikuar shumë në një pozicion shumë të vështirë.

“Urime Kosova, urime të gjithëve që e duan Ballkanin! Nuk është e lehtë që të ndërrosh rezultatin, duke aktivizuar lojtarë të rinj. Por prapë kemi shtrënguar dhëmbët dhe kemi treguar karakter.

Për këtë klub edhe të vdesësh nuk mërzitesh, veç të luash futboll. Më dëmtimin merren mjekët.

Lexo edhe: 

Jam krenar që luaj me Korenicën dhe Gripshin. Por e presim Emerllahun, sepse është vërtet lojtar shumë i madh.

Edhe pasi pësuam golin nuk e ulëm kokën, luftuam për të fituar.”

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...