Rally Dakar

Edwin Straver nuk ia del, konfirmohet vdekja e tij 8 ditë pas aksidentit

Shënohet viktima e dytë e Rally Dakar të këtij viti. Konfirmohet lajmi i keq, që kishte nisur të qarkullonte orët e fundit. Piloti holandez, Edwin Straver, 48 vjeç, ndërroi jetë tetë ditë pasi pësoi një aksident fatal gjatë etapës së njëmbëdhjetë dhe të parafundit të “Dakar 2020”. Vdekja e tij është e dyta e këtij edicioni, pasi më parë u aksidentua portugezi Paulo Gonçalves (etapa e shtatë), i cili gjithashtu nuk arriti t’u mbijetonte plagëve.

Straver ishte kampioni aktual në kategorinë Origjinale (pa ndihmës) kur ndodhi aksidenti. Piloti me përvojë ra me një shpejtësi prej rreth 50 km/orë dhe qëndroi për dhjetë minuta në arrest kardiak. Përveç kësaj, ai pësoi një thyerje të një vertebre cervikale si pasojë e goditjes së fortë.

Shërbimet mjekësore të Dakarit arritën ta ringjallnin atë në vend dhe më pas e transferuan në spitalin e Rijadit, ku ai qëndroi deri të mërkurën ( janar 23). Pikërisht në këtë ditë u transportua në Holandë, pranë familjes së tij. Evolucioni ishte negativ dhe informacioni i ditës së enjte se truri i tij kishte vdekur u konfirmua plotësisht me njoftimin e ndarjes së tij nga jeta këtë të premte.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency