Bundesliga

Efekti i stadiumeve thuajse bosh, Bundesliga nis me dominimin e ekipeve udhëtuese

Java e parë e Bundesligës flet për skuadrat udhëtuese. Pas fitores së thellë të Bayernit 8-0 ndaj Schalkes, sfidë që ngriti siparin e kampionatit, në 5 sfidat e radhës së kësaj të shtune u arritën 4 fitore nga ekipet mike dhe vetëm një përballje përfundoi në barazim, ajo mes Eintrachtit të Frankfurtit dhe Arminias së Bielefeldit.

E nis me humbje të thellë Bundesligën Werder Bremeni, që pa Rashicën në dispozicion për arsye dëmtimi, u mposht 1-4 nga Hertha e Berlinit. Me të njëjtin rezultat 2-3 Hoffenheimi fitoi në fushën e Kolnit e Freiburgu në shtëpinë e Stuttgartit, ndërsa Union Berlini e nisi me disfatën shtëpiake 1-3 përballë Frieburgut. Plot 21 gola në vetëm 5 ndeshje, me më shumë se 4 gola për takim, 14 të shënuar nga ekipet udhëtuese e vetëm 7 nga vendësit. Ky është efekti i stadiumeve pa tifozë (në shkallët e stadiumeve janë pranuar një numër shumë i kufizuar tifozësh).

Java e parë

E premte

Bayern – Schalke 8-0

E shtunë

Eintracht Frankfurt – Arminia Bielefeld    1-1

FC Koln – Hoffenheim 2-3

Stuttgart – Freiburg     2-3

Union Berlin – Augsburg    1-3

Werder Bremen – Hertha Berlin        1-4

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency