Futboll

Efekti koronavirus, FIFA mund ta zgjasë në 7 muaj merkaton!

Jo vetëm kampionatet dhe Kupat e Europës, UEFA dhe FIFA po studiojnë çdo aspket të futbollit, në momentin që do të rinisë pas emergjencës së koronavirusit përfshirë këtu edhe merkaton e transferimeve. Humbjet ekonomike që kanë pësuar klubet e futbollit gjatë kësaj periudhe kanë qenë shumë të mëdha aq sa kanë vënë në dyshim edhe ekzistencën e tyre në liga më të ulta. Humbjet ekonomike mund të bëhen faktor edhe për transferimet e mëdha në merkato dhe për këtë arsye FIFA po mendon ta zgjasë në plot 7 muaj sesionin veror të merkatos. Merkatoja mund të nisë në 1 korrik dhe mund të përfundojë në muajin janar në të njëjtën periudhë kur mbyllet merkato e dimrit. FIFA ende nuk ka vendosur por kjo është një hipotezë konkrete.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency