Futboll

EFL Cup/ Liverpool bën goleadë edhe me rezervat, Man. City kualifikohet me vuajtje

Ndonëse kishte në fushë vetëm mbrojtësin holandez Virgil Van Dijk nga formacioni titullar, Liverpooli ia doli të fitojë me rezultatin e thellë 2-7 përballë modestëve të Lincoln në sfidën e vlefshme për fazën e 1/16-ave të EFL Cup.

“The reds” dominuan gjatë gjithë 90-minutëshit dhe hapën serinë e golave me anë të fantazistit shqiptar Xherdan Shaqiri, ndërsa më pas dy herë Jones, dy herë Minamino, Grujiç dhe Origi, kompletuan goleadën për skuadrën e Klopp, që u kualifikua për në fazën e 1/8-ave.

U kualifikua më tej edhe Manchester City, që dominoi totalisht në të gjithë drejtimet ndaj Bournemouthit, por vuajti jo pak në finalizim dhe në fund fitoi me vështirësi më shifrat 2-1.

Delap kaloi në avantazh “citizens” në minutën e 18’, por Bournemouth riktheu baraspeshën me Surridge shumë shpejt, ndëra golin e kualifikimit e shënoi Phil Foden kur kishin mbetur edhe 15 minuta nga fundi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency