Futboll

EFL Cup/ “Shi” golash në Manchester, City “shkatërron” Burtonin

Manchester City lëshoi një “shi” golash mbi skuadrën e Burtonit në “Etihad Stadium”, në sfidën e parë gjysmëfinale të EFL Cup apo siç njihet ndryshe, Carabao Cup.

Skuadra e Guardiolës siguroi plotësisht kalimin në finale që në ndeshjen e sotme, ku fitoi me rezultatin e thellë 9-0, duke bërë që sfida e kthimit më 23 Janar të luhet për statistikë.

Sulmuesi brazilian Gabriel Jesus shënoi plot 4 herë në takimin e sotëm, ndërsa De Bruyne, Zinchenko, Foden, Walker dhe Mahrez, kompletuan festivalin e golave.

Në finalen e trofeut, skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola do të përballet me fituesen e çiftit londinez Chelsea-Tottenham, që do të vendoset në sfidën e 24 janarit, pasi dje “Spurs” fituan ndeshjen e parë me rezultatin minimal 1-0.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency