Kategoria Superiore

Egbo: Fitore karakteri, nuk ka të pazëvendësueshëm

Një fitore që tregon karakterin e Tiranës. Kështu e përkufizon suksesin e bardhebluve në Korçë trajneri Emanuel Egbo, që gjithsesi e vë theksin edhe te gabimet e skuadrës në pjesën e parë.

“Ishte fitore me karakter. Nuk ishim fare në lojën tonë në pjesën e parë, ishim fotokopje e ndeshjes me Teutën në Durrës. Nuk do të merrem me gabimet e pjesës së parë.

Pësuam gol dhe humbëm qetësinë, në të dytën e gjetëm qetësinë. Ata donin ta mbronin rezultatin dhe na u dha mundësia ta administronim më mirë ndeshjen dhe krijonim më shumë.”

Trajneri i parë: Dua t’i bie shkurt, po të doja të isha trajner i portierëve, nuk do të merrja licencë UEFA Pro në vitin 2013. Nuk jam tip që merrem me fjalë. Nuk është se kam zor të them çfarë mendoj. Licenca që kam marrë është përgjigje për pyetjen tuaj.

Batha dhe Doka? Janë lojtarë që na duhen.  Normal që do t’i gjejmë lojtarët që do t’i zëvendësojnë. Nuk ka të pazëvendësueshëm.

Qetësia nga besimi: Jam gjithmonë i qetë, pres çfarë bën Zoti! Ndoshta kanë menduar të mbrojnë rezultatin. Në fazën e sulmit kemi lojtarë shumë të mirë. Na u dha mundësia të qarkullonim topin, pastaj të krijonim raste dhe të shënonim.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency