Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Egnatia befason Laçin, një kroat i dhuron fitoren Kukësit

Laçi bie në Kurbin përballë Egnatias, ndërkohë që Kukësi rikthehet te fitorja në Abissnet Superiore. Bardhezinjtë e Gentian Mezanit vinin nga tri fitore radhazi, por sot dolën pa pikë pas humbjes 0-1 ndaj Egnatias.

Skuadra nga Rrogozhina siguroi tri pikë fantastike falë golit të lituanezit Gytis Paulauskas në minutën e 23’. Laçi fitoi një penallti në minutat shtesë, por kryesori Lata ndërroi mendim pasi kërkoi ndihmën e VAR-it.

Arbitri e cilësoi të parregullt pozicionin e Roganovic. Në fund festoi Egnatia, që rigjeti fitoren në kampionat që mungonte prej 22 dhjetorit.

Skuadra e Tetovës parakalon Laçin në renditje, duke u ngjitur përkohësisht në vendin e katërt. Feston edhe Kukësi, që mposhti 1-0 Kastriotin në “Kukës Arena”.

Edi Basa realizoi golin e fitores për skuadrën e Rrahman Hallaçit. Sulmuesi kroat dërgoi topin në rrjetë me një gjuajtje të bukur me të jashtmen në 49′.

Fitorja e sotme ngjiti verilindorët në vendin e shtatë me 25 pikë. Kastrioti i Memës mbetet në vendin e fundit me 20 pikë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...