Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Egnatia blindon dy liderët e skuadrës, rinovon kapiteni dhe mesfushori

Klubi i Egnatias arrin të bindë dy lojtarë të rëndësishëm si kapiteni Renato Malota dhe Albano Aleksi të rinovojnë kontratën me rrogozhinasit. Si mbrojtësi, ashtu edhe mesfushori do të jenë pjesë e Egnatias deri në vitin 2025 teksa lajmin e konfirmuan vetë rrogozhinasit nëpërmjet rrjeteve sociale.

Aleksi iu bashkua Egnatias në verën e kaluar nga Tirana dhe menjëherë ka marrë përsipër organizimin e mesfushës, ndërsa nga ana tjetër, Malota prej vitit 2022 aktivizohet me rrogozhinasit duke u shndërruar në një lider të vërtetë.

Lexo edhe: 

Kështu, përveç merkatos në hyrje, Egnatia “blindon” edhe “xhevahirët” brenda organikës së saj teksa këtë sezon rrogozhinasit kanë objektiva madhorë siç është titulli në Superiore.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KFEgnatia (@egnatia.al)

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...