Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Egnatia e pëson në shtesë, humbje edhe për Strugën

Egnatia nuk ia del të shmangë humbjen në transfertë ndaj skuadrës së Bosnjë Hercegovinës, Borac Banja Luka, në raundin e parë kualifikues të Champions League (1-0).

Kampionia e Shqipërisë, e cila luajti nga minuta e 28-të me një lojtar më pak, pësoi gol në minutën e gjashtë shtesë e tashmë do të ketë një detyrë më të vështirë në ndeshjen e kthimit, ku duhet të fitojë me dy gola diferencën për t’u kualifikuar (ose me një gol diferencë, duke pasur fat në goditjet e penalltive).

Një nga lojtarët më të mirë të skuadrës rrogozhinase, Zejnullai, mori karton të kuq direkt, pas verifikimit të pamjeve në sistemin VAR. Kryesori anuloi të verdhin dhe e drejtoi lojtarin drejt dhomave të zhveshjes.

Egnatia ia doli të rezistonte deri në minutën e gjashtë shtesë, moment kur Damir Hrelja e dërgoi topin në rrjetë nga një distancë e afërt.

Në minutën e 11-të shtesë, Ndreca mori kartonin e dytë të verdhë, me Egnatian që luajti për pak çaste me dy lojtarë më pak.

 

Lexo edhe:

Humbje 4-2 për Strugën në fushën e Slovan Bratislavës. Ekipi strugan pësoi dy gola në pjesën e parë me autorë Weiss dhe Mak.

Besart Ibraimi shkurtoi diferencën në 2-1 në minutën e 55-të me penallti, ndërsa në të 74-tën barazoi përkohësisht rezultatin.

Në minutat e fundit, vendësit shënuar dy gola të tjerë me të njëjtin autor, Kucka, në minutat 85 dhe 91.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....