Kategoria Superiore

Egnatia përforcon mbrojtjen, firmos për dy sezone me ish kapitenin e Bylisit

Egnatia ishte befasia e këtij sezoni në Kategorinë e Parë, pasi me një investim të konsiderueshëm ia doli të ndërtojë një ekip të aftë për të siguruar një biletë direkte për në elitën e futbollit shqiptar, Kategorinë Superiore.

Klubi nga Rrogozhina nuk ka humbur kohë me festimet, pasi ka nisur menjëherë punën për të përforcuar edhe më shumë ekipin, me qëllim që të përfaqësohet denjësisht edhe në Superiore sezonin e ardhshëm.

Kështu pas rinovimit me një pjesë të madhe të titullarëve të sezonit të kaluar, sot u njoftua edhe afrimi i mbrojtësit anësor Franc Ymeraliaj, i cili ishte pjesë e Bylisit, ku mbajti edhe shiritin e kapitenit në shumë ndeshje.

Ballshiotët nuk ia dolën të mbijetojnë në elitë dhe do të garojnë në Kategorinë e Parë, ndërsa Ymeraliaj do të mbetet në Superiore, pasi ka firmosur për dy vite me klubin e Egnatias dhe do të vihet në dispozicion të trajnerit në fillim të muajit korrik, kur edhe pritet të nisin përgatitjet për sezonin e ri.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency