Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Eintracht Frankfurt gjen trajnerin e ri, afron ishin e Bayern Munich

Eintracht Frankfurt ka gjetur pasuesin e Oliver Glasner në krye të stolit të skuadrës.

Sipas raportimeve të medieve gjermane, Dino Toppmoller do të jetë trajneri i ri i Frankfurt duke filluar nga sezoni i ardhshëm.

Lexo edhe:

Në ditët në vijim pritet që palët të firmosin kontratën, me 42-vjeçarin që më herët ka qenë asistent i Julian Nagelsmann te Bayern Munich.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...