Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Eintrachti i Frankfurtit huazon në Belgjikë ish-sulmuesin e Milanit

Jens Petter Hauge transferohet në Belgjikë. Talenti norvegjez, i cili sezonin e kaluar ishte pjesë e Enitrachtit të Frankfurtit, është huazuar për një sezon te skuadra e Gent, ku do të kërkojë të luajë rregullisht dhe fitojë eksperiencë.

Sulmuesi 22-vjeçar u transferua te Milani në verën e 2020-ës, por dështoi me kuqezinjtë dhe vitin e kaluar u huazua te Eintracht Frankfurt, me një klauzolë detyrimi blerjeje, të cilën gjermanët e ushtruan në fund të këtij sezoni.

Me 38 ndeshje dhe tre gola në sezonin që lamë pas, Hauge nuk bindi plotësisht te Eintrachti, që vendosi ta huazojë në Belgjikë, për të luajtur rregullisht e për t’u rikthyer më i fortë në klubin gjerman.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....