Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Duhet të karantinohet për 15 ditë, Eintrachti i Frankfurtit me një mungesë të madhe kundër Rangers

Attila humb finalen e Europa League-s. Në fakt nuk bëhet fjalë për ndonjë futbollist, por për një simbol të Eintrachtit të Frankfurtit: shqiponjën Attila. Shpendi ikonë, që fluturon mbi qiellin e “Deutsche Bank Park” (në ndeshjet shtëpiake të Eintrachtit), që nga viti 2006, nuk do të mund të fluturojë mbi mbi terrenin e stadiumit “Ramón Sánchez-Pizjuán”.

Sipas raportimeve nga shtypi spanjoll, në fakt, legjislacioni iberik parashikon një karantinë 15-ditore për hyrjen e kafshëve të gjalla në vend dhe për më tepër kërkohet leja e UEFA-s. Këto janë arsyet që e shtynë Eintrachtin të linin Attilan në Frankfurt, nga ku shumë tifozë janë nisur për të mbërritur në qytetin andaluzian, ku do të përballen me Rangers, në finale e Europa League.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...