Bundesliga

Eintrachti shumë aktiv në merkato, firmos edhe me sulmuesin e Leverkusenit

Pasi ia doli të triumfojë në Ligën e Europës, Eintrachti i Frankfurtit ka ngritur kokë dhe synon të ngjitet në të tjera nivele sezonin e ardhshëm, ndaj po punon mjaft intensivisht në merkato, për të shtuar eksperiencën e cilësinë.

Kështu pak ditë më parë, klubi kryesor i Frankfurtit firmosi me fantazistin kampion bote me Gjermaninë, Mario Gotze, i cili u rikthye kështu në Bundesligë, pas një eksperience në kampionatin holandez me PSV-në.

Por nuk mbyllet këtu, pasi mbrëmjen e djeshme klubi gjerman ka mbyllur marrëveshjen për blerjen e sulmuesit argjentinas Lucas Alario nga Bayer Leverkusen. Ky i fundit i kushtoi Eintrachtit 6 milionë euro dhe ka nënshkruar një kontratë 2-vjeçare, me opsion rinovimi.

Të dy këta futbollistë kanë eksperiencë dhe cilësi të mjaftueshme për të rritur nivelin e skuadrës, megjithatë drejtuesit e klubit premtojnë për të tjera afrime deri në mbyllje të sezonit të merkatos.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1PSG
2
2
0
0
10
2
+8
6
2Lille
2
1
1
0
5
2
+3
4
3Olympique Marseille
2
1
1
0
5
2
+3
4
4Toulouse
2
1
1
0
4
1
+3
4
5Monaco
2
1
1
0
3
2
+1
4
6Lens
2
1
1
0
3
2
+1
4
7Olympique Lyonnais
1
1
0
0
2
1
+1
3
8Lorient
1
1
0
0
1
0
+1
3
9Montpellier
2
1
0
1
5
7
-2
3
10Clermont
2
1
0
1
4
7
-3
3
11Nice
2
0
2
0
2
2
0
2
12Angers SCO
2
0
2
0
2
2
0
2
13Nantes
2
0
2
0
1
1
0
2
14Brest
2
0
1
1
3
4
-1
1
15Strasbourg
2
0
1
1
2
3
-1
1
16Ajaccio
2
0
1
1
1
2
-1
1
17Rennes
2
0
1
1
1
2
-1
1
18Auxerre
2
0
1
1
3
6
-3
1
19Troyes
2
0
0
2
2
6
-4
0
20Reims
2
0
0
2
3
8
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency