Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Eja te Milani”, Rafael Leao fton te kuqezinjtë kapitenin e Kombëtares

Dominik Szoboszlai është një objektiv i kahershëm i Milanit. Mesfushori ofensiv ishte pranë kuqezinjve në verën e vitit 2020, por 22-vjeçari u transferua te Leipzig një vit më vonë.

5 gola dhe 13 asiste numëron gjatë këtij sezoni me skuadrën gjermane. Me Leipzig ka kontratë deri në vitin 2026.

Lexo edhe:

Paolo Maldini e pëlqen prej kohësh kur luante te Salzburg, ndërkohë që Rafale Leao e ka ftuar t’i bashkohet kampionëve të Italisë në verë.

Hajde te Milani”, shkruan ylli portugez në Instagramin e Szoboszlai, postim ku shfaqet me fanellën e kombëtares hungareze, aty ku mban shiritin e kapitenit.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...