Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Ekitike acarohet me PSG-në dhe e shfaq zhgënjimin hapur rrjetet sociale

E ardhmja e Hugo Ekitike, i cili verën e kaluar u transferua te Paris Saint-Germain, duket se do të jetë larg skuadrës së Galtier.

Sipas raportimeve të medieve franceze, sulmuesi që është te PSG-ja në formë huazimi me të drejtë blerjeje nga Reims ka filluar të gjejë gjithnjë e më pak hapësira në fushën e blertë.

Lexo edhe:

Ky fakt e ka mërzitur Ekitike dhe këtë gjë e ka shfaqur edhe në rrjetet sociale, duke ndryshuar bio-në e tij në “Instagram” duke shkruar “nën 44”, që domethënë zëvendësuesi 44 (numri i fanellës së tij).

Një formë për të treguar zhgënjimin e tij nga PSG-ja dhe që sinjalizon se në fund të këtij sezoni mund të rikthehet te Reims.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...