La Liga

Eklipsoi me 2 gola “yjet” e Barçës, zbulohet paga e talentit 16-vjeçar

Ansu Fati, talenti 16-vjeçar i Barcelonës, që shpërtheu në këtë fillim sezoni me dy gola në kampionat (në barazimin 2-2 me Osasunën dhe në fitoren 5-2 me Valencian), në muajin korrik ka firmosur kontratë profesionale me klubin “blaugrana”. Marrëveshje është e vlefshme deri në vitin 2022, me opsionin e rinovimit edhe për dy vite të tjera dhe klauzolë largimi 100 milionë euro. “Xhevahiri” i ri i La Masias ka përfituar një bonus prej 700 mijë eurosh në momentin e firmosjes së kontratës.

Sikurse zbulon “El Mundo Deportivo”, futbollisti 16-vjeçar do të ketë rritje graduale të pagës vit pas viti. Si futbollist i akademisë, do të përfitojë nga 300 000 deri 600 000 mijë euro, ndërsa po të përfshihet në ekipin e parë, paga e tij do të luhatet nga 1 000 000 deri 1 500 000 euro.

 Paga si lojtar i akademisë

Viti i parë: 300.000 euro

Viti i dytë: 350.000 euro

Viti i tretë: 400.000 euro

Viti i katërt: 500.000 euro

Viti i pestë: 600.000 euro

Paga si lojtar i skuadrës së parë

Viti i parë: 1.000.000 euro

Viti i dytë: 1.250.000 euro

Viti i tretë: 1.500.000 euro

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency