Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Ekskluzive/ Behiratche te 21 herë kampionët, detajet e marrëveshjes

Nga Superiorja në Moldavi. Jocelin Behiratche e ka mbyllur me Dinamo Cityn, duke zgjedhur të vijojë karrierën larg Shqipërisë.

SuperSport mëson se qendërmbrojtësi potent do të jetë pjesë e Sheriff Tiraspol në dy vitet e ardhshme. Kontratë nga e cila do të përfitojë rreth 270 mijë €.

Klubi i Dinamos nuk përfiton asgjë nga ky transferim i lojtarit nga Bregu i Fildishtë. 24-vjeçari qëndroi vetëm një sezon te 18 herë kampionët e Shqipërisë.

Lexo edhe:

Më parë ishte pjesë e Tiranës, teksa me bardheblutë fitoi titullin kampion dhe Superkupën e Shqipërisë në 2022.

Tashmë do të jetë pjesë e rekordmenëve të futbollit moldav, me Sheriffin që ka fituar plot 21 herë titullin kampion.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...