Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Ekskluzive/ Dajan Shehi transferohet në Kosovë, firmos me Gjilanin

Dajan Shehi transferohet në Superligën e Kosovës te Gjilani.

Supersport.al” mëson se mbrojtësi largohet nga kampionati shqiptar për të nisur një eksperiencë të re.

Lexo edhe: 

Shehi kalon me parametra zero te Gjilani, ndërsa që nga korriku, pas mbylljes së bashkëpunimit me Vllazninë, ishte lojtar i lirë.

Një përforcim shumë i rëndësishëm për skuadrën kosovare qe ende nuk e ka nisur sezonin e ri, me Gjilanin që pas shumë ndryshimeve dhe emërimit të trajnerit Gentian Mezani po fillon të marrë formë për të nisur edicionin e ri 2023-2024.

Ndërsa më herët mbrojtësi 26-vjeçar ka luajtur edhe me Skënderbeun dhe Partizanin.

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...